Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych - 5. Jakie przesłanki musi spełnić zakład pracy chronionej, aby być zwolnionym z podatku rolnego?

Wyszukiwarka

5. Jakie przesłanki musi spełnić zakład pracy chronionej, aby być zwolnionym z podatku rolnego?

Przepis art. 31 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2008 r. Nr 14, poz. 92, z późn. zm.) zwalnia prowadzącego zakład pracy chronionej z podatku rolnego, przy czym odsyła do zasad określonych w przepisach odrębnych.

Takim przepisem odrębnym jest w m.in. przepis art. 12 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym (Dz. U. z 2006 r. Nr 136, poz. 969 z późn. zm.) wedle którego zwolnienie z podatku rolnego prowadzących zakłady pracy chronionej lub zakłady aktywności zawodowej dotyczy gruntów zgłoszonych wojewodzie, jeżeli zgłoszenie zostało potwierdzone decyzją w sprawie przyznania statusu zakładu pracy chronionej lub zakładu aktywności zawodowej albo zaświadczeniem - zajętych na prowadzenie tego zakładu, z wyjątkiem gruntów znajdujących się w posiadaniu zależnym podmiotów nie będących prowadzącymi zakłady pracy chronionej lub zakłady aktywności zawodowej.

Zatem przesłanką do skorzystania ze zwolnienia z podatku rolnego przez prowadzącego zakład pracy chronionej jest zgłoszenie gruntów wojewodzie, jeżeli zostało potwierdzone w dwóch następujących formach: po pierwsze – poprzez ujęcie gruntu w decyzji przyznającej status, po drugie – poprzez wydanie przez wojewodę zaświadczenia o fakcie zgłoszenia mu danego gruntu.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2015-05-20 18:28:40przez:
Opublikowano:2015-03-19 00:00:00przez: Małgorzata Janicka
Zmodyfikowano:2018-01-23 12:30przez: Małgorzata Janicka
Podmiot udostępniający: Małgorzata Janicka
Odwiedziny:9845

Rejestr zmian

  • [2018-01-23 12:30:28]Małgorzata JanickaAktualizacja metryki

Kontakt

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Siedziba:

ul.Żurawia 4 A,
00- 503 Warszawa

Telefon (22) 461 60 00

e-mail: sekretariat.bon@mrips.gov.pl 

 

Adres korespondencyjny:

ul. Nowogrodzka 1/3/5
00-513 Warszawa